Wywiad z Pene

Wywiad z Pene

Kochani,

Zapraszam Was do przeczytania wywiadu z Pene oraz oglądnięcia teledysku, w którym możecie zobaczyć mnie z Ernestem!

Kliknij tu, aby oglądnąć!

Małgorzata: Skąd pomysł na wydanie płyty?

Paulina: Odkąd pamiętam, robię rzeczy artystyczne, a sam pomysł na płytę (EPkę) przyszedł bardzo spontanicznie. W zasadzie mogę powiedzieć, że za sprawą cudownego splotu wydarzeń. Mianowicie, dwa lata temu, wraz z przyjaciółmi postanowiliśmy wyprodukować własny serial pt. “DROGA”. W tym celu zaangażowaliśmy ponad osiemdziesiąt ludzi z całej Polski. I tak właśnie poznałam Marcina – Marte Forms, który był reżyserem dźwięku w naszym projekcie i po kilku rozmowach okazało się, że Marte Forms produkuje własną muzykę – Deep House / Tech House. Postanowiliśmy więc połączyć mój wokal z jego muzyką i rozpocząć pracę nad własnym projektem.

M: Ile czasu pracowaliście nad EPką “TORTEM”?

P: Zanim poznałam Marcina, miałam napisanych kilka tekstów oraz szkiców piosenek, podobnie jak Marcin jeśli chodzi o muzykę. Nasze pierwsze spotkanie miało miejsce po premierze “DROGI”, czyli jakieś półtorej roku temu. Wtedy nagraliśmy pierwszy kawałek – “TORTEM”, który został tytułowym utworem EPki. Później mieliśmy chwilę przerwy, podczas której ja pisałam teksty, a Marcin pracował nad muzyką. Podczas kolejnego spotkania zrobiliśmy kolejny kawałek i tak dalej.

M: Do piosenki pt. “TORTEM” powstał także teledysk.

P: Tak! Chyba każdemu, kto zaczyna tworzyć muzykę, marzy się, żeby mieć własną płytę i teledysk. Nam udało się to wręcz ekspresowo. Na pomysł klipu wpadł Łukasz Krzemiński, który jest pomysłodawcą i reżyserem. Bardzo cieszę się, że to właśnie do tego utworu nagraliśmy klip, ponieważ ma on dla mnie szczególne znaczenie.

M: O czym jest piosenka?

P: Piosenka opowiada o miłości, która nie zawsze jest romantyczna, a związek łatwy. Lubię ten utwór za to, że mimo wszystko nie jest smutny i pozostawia słuchacza ze sporą dawką radości (przynajmniej ja tak mam) 🙂

M: Czyli można spodziewać się, że reszta piosenek jest również o miłości?

P: W zasadzie tak. Każdy napisany przeze mnie tekst jest bardzo osobisty. Jest odzwierciedleniem moich przemyśleń. Moje teksty nie powstają tak, że wymyślam temat a potem historię, tylko raczej wszystko dotyczy mnie. Jeśli coś długo we mnie buzuje, to pozwalam temu ujrzeć światło dzienne, pisząc o tym, a później śpiewając.

M: W takim razie jaka jest EPka “TORTEM” ?

P: Jest szalona. Przede wszystkim dlatego, że powstała w wyniku zderzenia dwóch kompletnie różnych osobowości. Zarówno pod względem charakterologicznym jak i muzycznym. Marte Forms – producent EPki, jest perfekcjonistą i tworzy muzykę w sposób bardzo przemyślany i logiczny. Wszystko u niego ma swoje miejsce. Pene – czyli ja, czasem lubię wprowadzać chaos. Pozwalam sobie na spontaniczność, kieruję się emocjami i intuicją. Marte Forms uwielbia zespół Radiohead, a ja kocham Beth Hart. On wie, a ja czuję 😉

M: Pene to Twój pseudonim artystyczny. Skąd ten pomysł?

P: Kilka lat temu grałam przez jakiś czas w teatrze. Super przygoda! Jeden z kolegów, najprawdopodbniej z nudów, zaczął wymyślać mi inne imiona niż Paulina. Paula, Patrycja, Pelagia, w końcu padło na Penelopa. A że Penelopa w skrócie to Pene, to tak już zostało po dziś dzień.

M: Gdybyś musiała wybrać pomiędzy teatrem, a muzyką. Co jest Twoją większą miłością?

P: Już kiedyś ktoś zadał mi to pytanie. Ja też sama je czasem sobie zadaję. Odpowiedź jest dla mnie trudna, bo każda z tych dziedzin jest dla mnie ważna. Mimo wszystko, od dziecka śpiewam i występuję na scenie, muzyka cały czas gdzieś przewija się przez moje życie, więc odpowiedź to: muzyka.

2017-05-30T21:49:55+00:00

8 komentarzy

 1. Karolina Maj 31, 2017 w 4:49 am- Odpowiedz

  Jejku ślicznie to zrobiłyscie pozdrow Pene
  PS jesem was wszystkich wielka fanka kocham was i z niecierpliwością czekam na 2 sezon

 2. Weronika Maj 31, 2017 w 5:27 am- Odpowiedz

  Karolina-no ja też

 3. Ewa Maj 31, 2017 w 7:06 pm- Odpowiedz

  Małgorzata Ty masz 25 lat?

  • Kasia Czerwiec 2, 2017 w 5:29 am- Odpowiedz

   Tak

   • Ewa Lipiec 3, 2017 w 5:58 pm- Odpowiedz

    Po Małgosi nie widać tego aby miała 25 lat 🙂

 4. MonJa Czerwiec 3, 2017 w 3:49 pm- Odpowiedz

  Pene chyba nie wie, co jej ksywka oznacza w języku hiszpańskim 😉

  • Fafnis Lipiec 12, 2017 w 9:44 pm- Odpowiedz

   Oby nigdy nie przyszło jej do głowy robić w Hiszpanii koncerty z tą ksywką 😛

 5. Natalia Czerwiec 10, 2017 w 9:57 am- Odpowiedz

  Małgosia jesteś najlepsza<3<3

Zostaw komentarz